O nas

“HISTORIA I POWSTANIE MK EMPORIUM”

          Był sierpień 2020 rok, kiedy to po raz pierwszy spotkaliśmy się z Michałem Bartosiewiczem - jak się potem okazało moim wspólnikiem i współzałożycielem firmy MK Emporium. Warto nadmienić, że pomimo naszej znajomości od najmłodszych lat, to spotkanie odbyło po 10 latach zupełnego braku kontaktu. Rozmawialiśmy długo o swoich doświadczeniach, pomysłach i chęci “stworzenia czegoś” – czegoś, co będzie sklepem internetowym nr 1 w kategorii FMCG.

     Po kilku następnych spotkaniach, przemyśleniach oraz wyciągniętych wnioskach, nie marnowaliśmy czasu i tak 3 października 2020r zapadła decyzja o założeniu Spółki Z Ograniczoną Odpowiedzialnością o nazwie MK EMPORIUM. Głównym celem jest sprzedaż internetowa produktów z branży FMCG (ang. Fast Moving Consumer Goods), czyli produktów pierwszej potrzeby - szybko zużywalnych i powtarzalnych w codziennych zakupach do gospodarstw domowych. Załatwienie spraw formalnych zajęło kilka tygodni, czekając z wielką niecierpliwością - nadszedł dzień wystawienia pierwszych ofert na platformach sprzedażowych i tak 1 grudnia 2020 r rozpoczęliśmy rejs po nieocenionych wodach rynku E-Commerce w Polsce.

     W pierwszym roku obrotowym Spółki skupiliśmy się głównie na pozyskiwaniu kontraktów z producentami karm zwierzęcych, chemii gospodarczej, artykułów spożywczych, produktów dla dzieci oraz na budowaniu systemów w pełni zautomatyzowanych, dzięki którym dynamicznie narastająca liczba zamówień z miesiąca na miesiąc nie sprawiała nam problemu i byliśmy gotowi na szybki rozwój. W 2021 r  udało nam się zrealizować 47 000 zamówień do klientów z całej Polski.

     W 2022r przeprowadziliśmy się do większego, profesjonalnego magazynu, co pozwoliło na dalszy rozwój firmy. Oprócz tego, że cały czas zdobywaliśmy kolejne, nowe kontrakty to dodatkowo przebiliśmy barierę sprzedaży krajowej i uruchomiliśmy sprzedaż na sześć rynków Europejskich: Niemcy, Holandia, Włochy, Hiszpania, Francja oraz Szwecja. Zdecydowanie powiększyliśmy nasz zespół, który w tym momencie składa się z 17 ambitnych, kreatywnych i chętnych do działania osób. Efektem ciężkiej pracy było zakończenie drugiego roku obrotowego z ilością 165 000 zrealizowanych zamówień.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium